Tragična sudbina podržava glumice: Dejvi preminula u 35. godini
Dejvi, poznata glumica, preminula je u svom 35. godini života, što je potvrđeno 17. juna. Ova tužna vest je šokirala njene obožavaoce, a njena majka Keti je u nedavnom intervjuu podelila svoja osećanja i detalje o borbi koju je njena ćerka imala sa zavisnošću.
Keti, koja razgovara sa „Daily Mail“, prvo je pomislila da su informacije o smrti njene ćerke lažne. „Kada sam prvi put čula, mislila sam da je to neka lažna vest. Međutim, kako su se povlačile ozbiljne novinarske stranice, shvatila sam da je to istina“, rekla je Keti, izražavajući duboku tugu zbog gubitka.
Ona se prisetila svojih noćnih pretraga društvenih mreža i stranica mrtvozornika u potrazi za informacijama o Dejvi, čak i noć pre nego što je vest o smrti objavljena. „Kada sam saznala istinu, osećala sam se kao da mi je neko izvadio sav vazduh iz pluća“, opisala je Keti, dodajući da je njen bol bio toliko dubok da je vrištala u dvorištu.
Borba sa zavisnošću
Prema njenim rečima, Dejvi se borila sa zavisnošću koja je započela pre više od deset godina, nakon saobraćajne nesreće na motociklu. Povreda leđa navela ju je na uzimanje lekova protiv bolova, što je, kako tvrdi njena majka, bio početak njenih problema. „Nakon toga, počela je da traži drogu i družila se s pogrešnim osobama“, dodala je Keti.
Pored toga, Dejvi je prolazila kroz teške trenutke, uključujući beskućništvo. O njenoj borbi mnogi su imali saznanja, a očigledno je da je i njen bivši dečko, Roj Ernandes, pokrenuo GoFundMe kampanju sa tvrdnjama da se borila sa meningitisom i teškim infekcijama. Njegove reči naišle su na osude, posebno od strane njenog bivšeg menadžera, Džona Rajana, koji je pozvao obožavaoce da ne doniraju sredstva za tu kampanju.
Poslednji susret
Keti, bivša medicinska sestra, preselila se iz Oregona u Los Anđeles da bi podržala Dejvijinu glumačku karijeru. Njihov poslednji susret dogodio se u oktobru 2019. godine, kada ju je Keti posetila u zatvoru. Planirala je da je sačeka nakon izlaska, ali je, nažalost, zakasnila. „To me progonilo, jer su ljudi verovali da sam bila loša majka, ali nikada nisam odustala od svoje ćerke“, naglasila je.
Keti je pokušavala da pronađe pomoć za Dejvi, ali zakonski nije mogla naterati osobu da primi pomoć ako to ne želi. Sada, nakon gubitka, Keti se priseća trenutka kada je prepoznala posmrtne ostatke svoje ćerke 18. juna, što je doživela kao poseban trenutak bliskosti.
Završne misli
Bol i tragika gubitka u Keti ostaju nerazdvojni. „Bilo je to prelepo iskustvo, osećam se blagosloveno što sam mogla podeliti te trenutke s njom“, zaključila je. Ova priča, iako tragična, služi kao podsetnik na teškoće koje mnogi prolaze u borbi sa zavisnošću, kao i na važnost podrške porodice.
Izvor: www.b92.net















