Polaganje zakletve vojnika generacije „jun 2026“ u Leskovcu
Ministar odbrane, Bratislav Gašić, prisustvovao je danas ceremoniji polaganja zakletve za vojnike koji su se odlučili na dobrovoljno služenje vojnog roka, a koji pripadaju generaciji „jun 2026“. Ova svečanost održana je u kasarni „Vojvoda Petar Bojović“ u Leskovcu.
U svom obraćanju, ministar Gašić je čestitao novim vojnicima na njihovom izboru da se posvete služenju otadžbini. Istakao je da su doneli „važnu i plemenitu odluku“ da svoje znanje, energiju i vreme stave na raspolaganje Vojsci Srbije. „Oni su danas položili reč koja obavezuje i koja će trajati kroz istoriju, reč koja se ne povlači pred izazovima“, naglasio je ministar.
On je dodao da je potrebno poštovati ovu odluku, posebno u trenutku rastućih globalnih tenzija. „Vi ste odabrali da obučete uniformu, i za to vam odajem posebno priznanje. Pred vama su dani ispunjeni učenjem, radom i usavršavanjem“, rekao je Gašić, ističući da će vojnici tokom službe razvijati ne samo vojničke veštine, već i poverenje i duh zajedništva.
Ministar je naglasio važnost snažne i moderne vojske koja će moći da se suoči sa svim izazovima. On je podsetio da je Vojska Srbije danas dobro opremljena zahvaljujući odgovornoj državnoj politici i podršci vrhovnog komandanta, predsednika Aleksandra Vučića. „Rezultati našeg truda biće predstavljeni na Vidovdan, kada ćemo prikazati najsavremenije naoružanje i vojnu tehniku“, dodao je.
Takođe, ministar se obratio roditeljima vojnika i zahvalio im što su decu vaspitali u duhu ljubavi prema domovini. „Vaša podrška i snaga su ključni u ovom trenutku“, poručio je.
Na ceremoniji su bili prisutni visoki zvaničnici Vojske Srbije i predstavnici raznih institucija, dok je komandant svečanosti bio potpukovnik Dalibor Antonijević.
Među novim vojnicima je bio i Luka Jovićević iz Kraljeva, koji je podsetio da je služenje vojsci deo porodične tradicije. Vojnik Viktorija Veljković iz Bujanovca istakla je da zakletva predstavlja duboko obećanje da će časno služiti svojoj zemlji.
Kristijan Kulundžić iz Aranđelovca dodatno je naglasio da ga je podržala cela porodica, te da se ponosi nastavkom porodične tradicije služenja voji.
Ceremonija je završena razgovorom ministra Gašića sa članovima porodica vojnika, dok su mladim gostima uručene uspomene Ministarstva odbrane.
Izvor: www.novosti.rs















