Građani će imati priliku da se izjasne o važnim temama
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, najavio je danas da će se 27. juna ispred Narodne skupštine održati skup na kojem će građani moći direktno da iskažu svoje stavove o pitanjima koja smatraju ključnim za budućnost zemlje. Takođe će imati priliku da ukažu na probleme s kojima se suočavaju u svojim lokalnim sredinama.
Vučić je na društvenim mrežama objavio snimak u kojem je predstavio izgled „glasačkog listića“ koji će sadržavati 15 važnih tema. Građani prisutni na skupu moći će da izaberu pet najznačajnijih stvari koje bi želeli da država reši.
„Dragi narode, svest o nervozi onih koji žele da destabilizuju našu državu je velika. Neće im biti lako da dokažu istine koje su izmišljali. Naša odgovornost je da sačuvamo mir, strpljenje i postignemo jedinstvo, jer istina na kraju uvek pobeđuje“, izjavio je Vučić.
On je rekao da će svi okupljeni dobiti papir sa 15 tema, od kojih veći deo obuhvata brige o ljudima, očuvanje mira, unapređenje zdravstvenih usluga, obrazovanje, kao i potrebu za smanjenjem cena lekova i poboljšanjem energetske sigurnosti.
Pored glasanja, prostor će biti otvoren i za građane da iznose svoje primedbe i predloge. „Tako ćemo saznati šta tačno treba menjati,“ dodao je Vučić.
Predsednik je najavio i pokretanje portala „Ko si bre ti?“, koji će omogućiti građanima da prijave probleme sa onima koji se ponašaju bahato, bilo na lokalnom, gradskom ili republičkom nivou.
„Radimo sve ovo zbog vas, narod, i očekujemo da naši napori donesu prave rezultate“, poručio je Vučić, pozivajući građane da se 27. juna okupe ispred Narodne skupštine.
„Vaša podrška nam puno znači. Istina i Srbija uvek pobeđuju“, zaključio je predsednik.
Izvor: www.novosti.rs















