20. Pojedinačno prvenstvo Srbije u šahu završeno u Senti
U Senti je danas okončano 20. Pojedinačno prvenstvo Srbije u šahu, u open konkurenciji, na kojem je učestvovalo deset takmičara. Tokom devet dana, borili su se za titulu šampiona Srbije.
Ovaj šampionat se po obilježenoj inovaciji može pohvaliti i prvim sudelovanjem žene, reprezentativke Sofije Pogorelskikh, na muškom prvenstvu.
Nakon odigranih devet kola, titulu šampiona ponosno je osvojio mladi velemajstor Bojan Maksimović, koji je prikupio 6,5 poena.
Spisak najboljih takmičara predvodi Maksimović, dok je drugo mesto pripalo velemajstoru Stefanu Tadiću sa 6 poena, a treće mesto zauzeo je velemajstor Mihail Brjakin sa 5,5 poena.
Maksimović je, nakon turnira, izrazio svoja očekivanja pre početka takmičenja: „Nadao sam se jednom od prva tri mesta, ali nisam bio siguran u svoju formu.“ S obzirom na to da je turnir bio dugu i naporan, takođe je podelio: „Na kraju se ispostavilo da sam u dobroj formi. Iskoristio sam greške svojih protivnika i sve je ispalo onako kako treba.“
Za tri najuspešnija igrača obezbeđeno je pravo učešća na narednom Pojedinačnom prvenstvu Srbije.
Dodela pehara i medalja najboljim takmičarima izvršena je od strane potpredsednika Šahovskog saveza Srbije, Gorana Vlajkovića.
Izvor: www.novosti.rs















