Ružić ne vidi mesto za sebe na mitingu SNS
Uoči mitinga Srpske napredne stranke (SNS), koji će se održati 27. juna, potpredsednik Socijalističke partije Srbije Branko Ružić je izjavio kako smatra da nije mesto ni njemu, ni „pravdoljubivim građanima Srbije“ na ovom događaju. Prema njegovim rečima, stanje u društvu je razlog za njegovo odsustvo.
Ružić je preneo svoje stavove medijima, naglašavajući osećanje većine građana koji ne žele biti deo ovog skupa. „Kao što sam rekao, stanje u društvu nije povoljno i mislim da nam tamo nije mesto“, kazao je Ružić, ukazujući na potencijalne razlike među političkim strankama.
Glišić o pozivu na skup
Reakcija je stigla i iz SNS-a. Aleksandar Glišić, član stranke, osvrnuo se na Ružićeve reči, ističući da na miting nisu pozvani ljudi koji bi mogli da izazovu nemire ili destabilizaciju. „Na skup nismo zvali kriminalce i one koji bi da ruše državu, već čestite i pravdoljubive ljude,“ rekao je Glišić za Tanjug, potvrđujući nameru stranke da se okupi podrška koja veruje u bolju budućnost Srbije.
Razgovori između stranaka i ostalih političkih figura ostaju intenzivni, a predstojeći miting se očekuje s velikim interesovanjem u javnosti.
Redakcija Info24Vesti nastaviće da prati razvoj događaja i objaviće nove informacije čim budu dostupne.
Izvor: www.novosti.rs















