Promene u Evrokupu: Nova sezona donosi nove formate
U narednoj sezoni, koja počinje 29. septembra, košarkaški Evrokup doživljava značajne promene. Takmičenje će kampovati čak 32 kluba, a organizatori su najavili da će nokaut faza startovati već od osmine finala.
Ove izmene predstavili su organizatori takmičenja u petak. Klubovi će biti raspoređeni u osam grupa sa po četiri tima. Dve najbolje ekipe iz svake grupe plasiraće se u osminu finala, nakon čega sledi nokaut faza koja će se igrati po sistemu plej-ofa, s maksimalno dve dobijene utakmice.
Učesnici i format takmičenja
Evrokup će okupiti brojne poznate košarkaške ekipe. Učesnici će uključivati klubove kao što su Roma, Napoli, i Venecija iz Italije, Aris i PAOK iz Grčke, kao i Monako i Le Man iz Francuske. Osim toga, tu su i Budućnost iz Crne Gore, Cedevita Olimpija iz Slovenije i mnogi drugi, među kojima su i klubovi iz Španije, Turske, Nemačke, Rumunije, Litvanije, Letonije, Velike Britanije i Izraela.
Završnica Evrokupa planirana je za 30. april 2024. godine, kada će se održati eventualna „majstorica“ finalne serije. Pobedniku takmičenja će biti obezbeđeno mesto u Evroligi za sezonu 2027/28.
Redakcija Info24Vesti nastaviće da prati razvoj događaja i objaviće nove informacije čim budu dostupne.
Izvor: www.novosti.rs















