Miroslav Aleksić u Skupštini Srbije podržao Aljbina Kurtija
Na nedavnoj sednici Skupštine Srbije, predsednik Narodnog pokreta Srbije, Miroslav Aleksić, izneo je stavove koji su izazvali brojne reakcije. Aleksić je branio Aljbina Kurtija, samozvanog premijera lažne države Kosovo, optuživši Milana Radojičića za proterivanje Srba sa tog prostora.
Aleksić je rekao da su „vi“ ti koji su, kako je tvrdio, protirali Srbe koristeći Radojičića kao posrednika. Prema njegovim rečima, Milana Radojičića su koristili Albanci da bi sprovodili progon Srba, a mnogi stanovnici tog kraja potvrdili bi da se to zaista dešava.
Ova izjava izazvala je trenutnu reakciju predsednice Skupštine, Ane Brnabić. Ona je ukazala na potrebu za odgovornijim govorom u Narodnoj skupštini, naglašavajući da je sramota ono što je izrečeno. Brnabić je dodala da neće izreći opomenu, već upozorenje.
Pitanje proterivanja Srba sa Kosova i Metohije ostaje jedno od najosetljivijih tema u domaćoj politici, a ovakvi istupi dodatno otežavaju već delikatnu situaciju. Očekuje se da će diskusije o ovoj temi nastaviti da se odvijaju, i to s posebnim naglaskom na odgovornu komunikaciju među političarima.
Izvor: www.novosti.rs















