Na Svetskom prvenstvu u vaterpolu, koje se održava u Beogradu, mladi reprezentativci Srbije doživeli su težak poraz na samom početku takmičenja. U prvom kolu, ekipa Srbije je izgubila od Mađarske rezultatom 12:8. Ovaj neuspeh predstavlja ozbiljan udarac za ambicije srpskog tima, koji se nadao boljem startu na domaćem terenu.
U prvom poluvremenu, Mađarska je pokazala superiornu igru, dok su srpski vaterpolisti imali problema sa realizacijom. Iako su se trudili da se vrate u meč, Mađarska je održavala prednost, a ključni trenuci su se dogodili u trećoj četvrtini kada su Mađari postigli nekoliko uzastopnih golova.
Trener srpske reprezentacije istakao je da je tim imao problema sa koncentracijom i da je potrebno raditi na taktici kako bi se poboljšala igra u narednim mečevima. „Moramo analizirati ovaj meč i izvući pouke. Očekivali smo bolji rezultat, ali Mađarska je bila bolja ekipa danas“, rekao je trener.
S obzirom na to da je ovo tek početak prvenstva, srpski tim ima priliku da se oporavi i pokaže svoj potencijal u narednim utakmicama. Sledeći izazov za mlade vaterpoliste biće protiv reprezentacije koja se još uvek nije predstavila na ovom prvenstvu.
Redakcija Info24Vesti nastaviće da prati razvoj događaja i objaviće nove informacije čim budu dostupne.
Izvor: www.novosti.rs















