Upozorenje građanima Mostara zbog požara na deponiji Uborak
Gradski vlasti u Mostaru danas su upozorile stanovništvo da izbegavaju izlazak napolje i korišćenje vode iz otvorenih bunara i izvora u okolini deponije Uborak. Ova preporuka usledila je zbog gustog dima i prisustva potencijalno štetnih supstanci u vazduhu, izazvanog velikim požarom koji je izbio na deponiji.
Požar je registrovan u 9.15 časova, a ubrzo se proširio na glavne skladišne prostore, kao i na objekte i radne mašine koje se nalaze na terenu. Svi radnici su evakuisani, a informacije prenosimo prema izvorima sa portala Klix.
Na intervenciju su odmah izašla sedam vatrogasnih vozila i 15 vatrogasaca, uz podršku policije, Oružanih snaga BiH i hitne pomoći. Gradonačelnik Mostara, Mario Kordić, takođe je došao na lice mesta da proceni situaciju.
U saopštenju je naglašeno: „Preporučuje se izbegavanje svih aktivnosti na otvorenom u širem krugu oko deponije. Građani su pozvani da zatvore prozore i vrata, posebno tokom noći i ujutro kada se dim snižava do nivoa tla.“
Osim toga, savetuju se građani da ne koriste vodu iz otvorenih bunara i izvora u blizini deponije „do izričite potvrde o ispravnosti od nadležnih sanitarnih i higijensko-epidemioloških službi.“
Zvaničnici su dodali da su sve gradske službe, komunalna preduzeća i interventne jedinice aktivno angažovane na terenu kako bi se požar lokalizovao u što kraćem roku. Vatrogasci, uz podršku protivpožarnog aviona i pripadnika Oružanih snaga, rade na gašenju požara, a dodatno im pomaže er traktor sa specijalnom opremom za gašenje velikih požara.
U ovim trenucima, situacija se brzo razvija, a svi nadležni organi su na visokom stepenu pripravnosti.
Izvor: www.pink.rs













