Nagrade za najbolju režiju i mušku ulogu na festivalu „Dani satire Fadila Hadžića“
Na nedavno održanom festivalu „Dani satire Fadila Hadžića“, stručni žiri, koji su činili Ana Tomović (rediteljka), Zinka Kiseljak (dramaturškinja) i Enes Vejzović (glumac), odabrao je Borisa Liješevića kao dobitnika Nagrade za najbolju režiju. Njegov rad se istakao introspektivnim pristupom koji istražuje granice umetničkog izražavanja.
U obrazloženju nagrade ističe se da je Liješević uspeo da razotkrije svoje unutrašnje istine i tajne, prikazujući gledateljima svoj umetnički proces. Ovaj pristup omogućava publici da se poveže sa vlastitim emocijama i iskustvima.
U ovoj produkciji, Liješević ne samo da se ogolio kao umetnik, već je uveo i kolektivnu dimenziju koja omogućava gledateljima da se identifikuju sa scenama koje prikazuje.
Nebojša Ilić je proglašen za najboljeg muškog izvođača za ulogu „Mladen Crnobrnja Gumbek“ u predstavi „Moje pozorište“, koju je režirao Liješević. Prema rečima žirija, Ilić je suvereno i zrelo pristupio ovoj roli, kombinujući humor i samoironiju dok komunicira sa rediteljem i publikom. Njegova sposobnost da balansira između detinjstva i zrelosti donela je dodatnu dubinu njegovoj interpretaciji.
Festival, koji se održao od 2. do 6. juna 2026. godine, je po izboru selektorke Vedrane Klepice uključio i predstavu Ateljea 212, među dvanaest izabranih.
„Dani satire Fadila Hadžića“ je manifestacija koja se već od 1976. godine odvija svake godine u junu. Festival okuplja najzanimljivije predstave iz domaće i inostrane satirične i komediografske tradicije, s ciljem da promoviše scensku satiru i kritičko promišljanje društva kroz humor.
U predstavi „Moje pozorište“ pored Nebojše Ilića nastupaju i Ana Mandić, Vojin Ćetković, Branka Šelić, Bojan Žirović i sam Boris Liješević. Ova ekipa pruža jedinstveno izvođenje koje će sigurno ostati u sećanju posetilaca festivala.
Izvor: www.b92.net













